Pituus | Varasto | |
---|---|---|
1,8 m | 0 m* | |
2,1 m | 168 m | |
2,4 m | 48 m | |
2,7 m | 105 m | |
3 m | 15 m |
OUTLET - Lämpökäsitelty Haapapaneeli 15×140 STS 2 Q-laatu
Alkuperäinen hinta oli: 12,34 €/m.8,64 €/mNykyinen hinta on: 8,64 €/m.
Q-laadun tuotteet tarjoavat huomattavasti edullisemman vaihtoehdon verrattuna A-laatuun, kuitenkaan tinkimättä tyylistä tai kestävyydestä. Uniikit sävyvaihtelut ja pitkäikäinen materiaali tekevät Q-laadun tuotteista erinomaisen valinnan, kun etsit edullista, mutta laadukasta ratkaisua.
Lue lisää
-
Tuotetta varastossa
-
Aihiovaraston saldo
Pituus Raaka-ainevarastosaldo 1,8 m 4177 m 2,1 m 2499 m 2,4 m 940 m 2,7 m 1090 m 3 m 1170 m -
Paketin riittoisuus
Pituus Paketin riittoisuus
m2/pktPaketin riittoisuus
m/pkt1,8 m 9,0 m/pkt 2,1 m 10,5 m/pkt 2,4 m 12,0 m/pkt 2,7 m 13,5 m/pkt 3 m 15,0 m/pkt Huomioithan raaka-aineen määrässä työmaalla tekovaiheessa syntyvän materiaalihukan, joka on tavallisesti 10-15 %.- Tekniset tuotetiedot
Hyötyleveys 130
Leveys 140
Materiaali Lämpökäsitelty haapa
Paksuus 15
Pituus 1,8 m, 2,1 m, 2,4 m, 2,7 m, 3 m
Sertifikaatit PEFC, CE, Suomalaisen työn liitto
- Kuvaus
Q-laadun tuotteet on valmistettu A-laadun raaka-aineesta, mutta lopulliset tuotteet eivät ole täyttäneet A-laadun vaatimuksia. Q-laadun tuotteiksi luokitellaan tuotteet, jotka sisältävät sävyvaihtelua, pieniä höyläysvirheitä ja yksittäisiä pieniä oksia.
Nämä tuotteet myydään edullisesti poistoerinä A-laatuun verrattuna. Q-laadun tuotteilla ei ole vaihto- eikä palautusoikeutta.
Lämpökäsitelty Haapapaneeli 15×140 STS Q-laatu
Tyylikäs, kauniin ruskea STS-profiilin lämpökäsitelty haapapaneeli sopii erinomaisesti saunaan ja kylpyhuoneeseen, mutta on hyvä valinta myös muualle kotiin ja sisustukseen. STS-paneeli on profiililtaan modernimpi teräväreunainen paneeli. Se voidaan asentaa muun muassa seinä- ja kattopinnoille luomaan kotiin lämpöä ja tummaa tyylikkyyttä.
Tutustu myös lämpökäsiteltyihin haapalauteisiin, jotka nostavat saunaremontin ja saunan rakentamisen uudelle tasolle. Lämpökäsittelyn ansiosta haavasta tulee entistä kestävämpi. Lämpökäsitelty haapa pysyy mitoissaan paremmin kuin lämpökäsittelemätön. Sillä on jalopuumaisen tyylikäs pinta sekä miellyttävä tuoksu. Lämpökäsiteltyä haapaa voi käyttää sellaisenaan puuvalmiina tai sen voi halutessaan pintakäsitellä vapaasti. Parafiinikäsittely syventää lämpöhaavan kaunista tummaa sävyä, suojaa puuta ja helpottaa puhtaanapitoa. Aito puu on arvostettu ja kysytty luonnonmateriaali, jolla on lukuisia hyviä ominaisuuksia, kuten pitkäikäisyys, muunneltavuus, antibakteerisuus ja ekologisuus. Lämpökäsitelty puu kuuluu sisäilmaluokituksen parhaaseen M1-luokkaan.
Valmistamme puutuotteemme omalla tehtaallamme Suomessa sekä lämpökäsittelemme ne itse omassa modernissa lämpökäsittelylaitoksessamme. Tuotekuvien värisävyt ovat viitteellisiä. Käyttämäsi näytön asetukset ja ominaisuudet vaikuttavat sävyjen toistoon. Tuotteiden käyttökohteessa vallitseva valaistus ja muiden pintojen värit vaikuttavat kuvassa näkyvän lopputuotteen sävyyn. Elävänä materiaalina puun sävyissä ja syykuvioissa on luonnollista vaihtelua. Varmistaaksesi tuotteen todellisen sävyn lähetämme mallipalat veloituksetta haluamistasi materiaaleista.
- Sertifikaatit
Menekkilaskuri
Syötä laskuriin paneloitavan alueen tai terassin mitat selvittääksesi, kuinka monta pakettia tuotetta tarvitset.
- Tekniset tuotetiedot